Skip to main content

kontoritoolid, bürootoolid, juhitoolid, töötoolid

Kontoritool Lindy paigalduse juhend

PAIGALDUSE AEG

kontoritoolid, bürootoolid
Olenevalt paigaldaja oskustest kulub kontoritooli paigaldusele umbes 15 - 30 minutit.

TÖÖVAHENDID

kontoritoolid, bürootoolid
Kontoritooli Lindy paigalduseks pole vaja erilisi instrumente. Kõik hädavajalik on pakendis kaasas. Küll aga teeb elektritrell paigalduse kiiremaks ja mugavamaks.
Kui te olete oma uue kontoritooli paki kätte saanud, siis kõigepealt tuleks kõik kontoritooli osad pakendist välja võtta. Kontorollige, et kõik osad oleksid olemas ja kahjustamata.

JALARISTI PAIGALDUS

Esmalt valmistame ette kontoritooli lajaristi. Selleks eemaldage jalarist kilest pakendist ja asetage põrandale. Jalaristi otstes on avad. Sinna tuleb paigaldada kontoritooli rattad. Need võivad vajada veidikene jõudu ja vahel on vaja neid installerides neid natukene liigutada.

Tugevalt paigaldatud rattad ei kuku jalaristi küljest ära.

AMORDI PAIGALDUS

Edasi paigaldame jalaristi külge kontoritooli amordi ja amordi kaitse. Selleks keerake jalarist ratastele. Kontrollige, et kõik rattad ilusasti töötavad ega kuku oma pesadest välja. Jalaristi keskel olevasse avasse paigaldage amort. Amordi otsas olev punane nupp jääb ülespoole. Amordi peale paigaldage 3-osaline amordi kate.

Asetage amordiga jalarist muudest asjadest eemale, sest mõnda aega pole seda enam vaja.

MEHHANISMI PAIGALDUS

Emsalt tuleb paigaldada kontoritooli kiikemehhanism seljatoe külge. Selleks valige kinnituspoltide hulgast välja kolm kõige suuremat polti. Aetage kontoritooli seljatugi selili põrandale või tasapinnale ja sobitage mehhanismi kinnitus augud seljatoe sees olevate avadega. kinnitage mehhanism kolme poldiga.

Poltide kinnituseks vajalik vint on seljatoe küljes. Mehhanismi alla peab jääma suur ava amordi kinnitamiseks.

ISTEPADJA PAIGALDUS

Nüüd tuleks mehhanismi külge paigaldada kontoritooli istmepadi. Selleks valige kinnitusvahendite seast neli kõige lühemat polti. Kõige lihtsam on seda tööd teha kui tool on paigaldatud tühjale kontoritooli kastile. Polte ärge keerake kohe lõpuni kinni vaid kinnitage need lõplikult alles peale seda kui kõik 4 polti on oma pesas paar tiiru teinud.

NB! Istmepadja all on väike kiri "FRONT". See on kontoritooli esimene pool ja peaks jääma seljatoest otse teisele poole.

KÄETUGEDE PAIGALDUS

Ärge tõstke kontoritooli tühjalt kontoritooli kastilt. Kas näete mõlemal küljel kole vavaust?Sinna kinnitatakse kontoritooli käetoed. Valie kinnitusvahendite seast kuus kõige pikemat polti. Keerake alguses polte paar tiiru oma pesas ja alles siis kinnitage need lõplikult. Pane tähele, et paari sentimeetri ulatuses saab käetuged laiust valida.

NB! Käetugeda all on väike kiri "FRONT". See on kontoritooli esimene pool ja peaks jääma seljatoest otse teisele poole.

PEAAEGU VALMIS

Asetage valmis tehtud kontoritool juba varem valmis saanud amordile. Kontoritooli mehhanismi küljes on täpselt ava kuhu sobib amordi ülemine ots.

NB! Esimene istumine kontoritoolile tehke järsk - lausa hüpates. Siis läheb amort kõvasti oma kohale mehhanismi sees.

Viimase asjana on veel vaja paigaldada kontoritooli peatugi. See kinnitatakse viimase kahe väikese poldiga seljatoe ülemisse otsa. Nagu ikka, kinnitage mõlemad poldid vaid paari keerme jagu. Alles siis keerake lõpuni kinni.

VALMIS!

Kontoritool näeb juba väga valmis välja, onju?!Siiski kontrollige, et kõik ilusasti töötaks. Käetugede küljedel on nupud, millest käetoed üles-alla liiguvad. Tooli alusest kangist parema käe all saate tooli kõrgust reguleerida. Vasakul pool olevast kangist saate lukustada ja vabastada kontoritooli kiikemehhanismi.

NB! Tooli all on suur nupp, millest saate reguleerida kiikemehhanismi jäikust. Lihtsamalt rääkides tähendab see seda, et mida raskem inimene toolil istub, seda jäigem peam amort olema. Muidu kukub ta lihtsalt tooliga selili.